فروش و خدمات تجهیزات الکترونیک دانفوس

اتصالات الکتریکی شیر انبساط الکترونیکی ETS کالیبری دانفوس

نصب و راه اندازی شیر انبساط ETS کالیبری با استفاده از کنترلر سوپرهیت EKD 316C

اتصالات الکتریکی ETS COLIBRI-2

در اینجا قصد داریم که در مورد نحوه اتصال شیر انبساط کالیبری دانفوس در مدار الکترونیکی صحبت کنیم. قبل از وصل کردن اتصالات برقی به کالیبری، بایستی کارهای جوشکاری آن را انجام داده باشید. بعد از جوشکاری کالیبری، نوبت به وصل کردن اتصالات برقی آن می رسد.

کانکتور M12

شیر انبساط ETS Colibri دارای یک کانکتور M12 استاندارد است.

در ابتدا کابل M12 را به شیر انبساط وصل کنید. دقت کنید که انتهای کانکتور M12 منطبق بر زائده های محل اتصال باشد. قبل از آنکه شروع به محکم کردن پیچ آن کنید کانکتور را بطور محکم در محل اتصال فشار دهید.

در اینجا ما از کنترلر سوپرهیت EKD 316C استفاده نموده ایم. انتهای دیگر کابل M12  را به کنترلر EKD 316C متصل می نماییم.

برای این کنترلر از نمایشگر EKA 164A استفاده می کنیم.

EKD 316-کانکتور

همانطور که در تصویر مشاهده می کنید فلش قرمز، محل اتصال کانکتور منبع تغذیه و باطری بکاپ است. فلش قهوه ای، محل اتصال کانکتور شیر انبساط ETS کالیبری است و فلش آبی محل اتصال نمایشگر EKA 164A می باشد.

EKD 316C- سنسور دما- سنسور فشار-استارتر

فلش سبز، محل نصب کانکتور سنسور دما است و فلش مشکی نیز محل نصب سنسور فشار می باشد. فلش زرد نیز محل نصب سیگنال آنالوگ ( دستور استارت کنترلر توسط ورودی آنالوگ یعنی پین های 20 و 21 ) است.

همانطور که در بالا نیز گفتیم نمایشگری که برای این مجموعه در نظر گرفته ایم EKA 164A می باشد. بعد از اتصال قطعات، حال نوبت به تنظیم کنترلر براساس نوع سیستم سرمایشی به کار گرفته می باشد. این کار از طریق نمایشگر انجام می شود.

به این ترتیب، تنظیمات سخت افزاری شیر انبساط شما انجام می شود. در مقاله ای دیگر در مورد تنظیمات نرم افزاری آن صحبت خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0
    0
    جهت دریافت پیش فاکتور ابتدا ازمنوی حساب کاربری وارد و یا عضو شوید
    سبدخریدخالیستبازگشت به فروشگاه